Кваліфікація судового експерта
Як отримати і що для цього потрібно
Де отримати
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
Судовими експертами можуть бути особи, які мають необхідні знання для надання висновку з досліджуваних питань.
Судовими експертами державних спеціалізованих установ можуть бути фахівці, які мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності.
До проведення судових експертиз (обстежень і досліджень), крім тих, що проводяться виключно державними спеціалізованими установами, можуть залучатися також судові експерти, які не є працівниками цих установ, за умови, що вони мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку в державних спеціалізованих установах Міністерства юстиції України, атестовані та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку, передбаченому цим Законом.
Кваліфікація судового експерта фахівцям НДУСЕ присвоюється згідно з Переліком видів судових експертиз та експертних спеціальностей, за якими присвоюється кваліфікація судового експерта фахівцям науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України (додаток 5 до Положення). Кваліфікація судового експерта фахівцям, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, присвоюється згідно з Переліком видів судових експертиз та експертних спеціальностей, за якими присвоюється кваліфікація судового експерта фахівцям, що не працюють у державних спеціалізованих установах (додаток 6 до Положення).
Атестація проводиться з метою присвоєння кваліфікації судового експерта за відповідною експертною спеціальністю, і здійснюється експертно-кваліфікаційною комісією.
Атестація з метою присвоєння кваліфікації судового експерта за відповідною експертною спеціальністю здійснюється шляхом проведення кваліфікаційного іспиту.
Рішення експертно-кваліфікаційної комісії про присвоєння кваліфікації судового експерта за відповідною експертною спеціальністю та складення особою присяги судового експерта дає право особі на проведення судової експертизи та є підставою для видачі свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта.
Перелік документів, які подаються до ЦЕКК для отримання Свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового визначені у розділі «Документи, що необхідно надати для отримання послуги».
Заява з відповідним пакетом документів надсилається поштою на адресу Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул. Городецького, 13) або особисто (в скриньку), яка знаходиться за адресою Міністерства юстиції України (м. Київ, пров. Рильський, 10).
Також, з метою оперативного надходження документів заява з підписом фахівця у сканованому вигляді (сканкопія) та скановані документи (сканкопії), перелік яких визначено у пункті 9 розділу III Положення, можуть бути надіслано фахівцем на офіційну електронну адресу Міністерства юстиції України themis@minjust.gov.ua. Сканкопії мають бути чіткими та відображати зміст та всі реквізити документів.
Інформація щодо режиму роботи суб'єкта надання адміністративної послуги:
Понеділок - четвер: з 9:00 до 18:00
П'ятниця: з 9:00 до 16:45
Перерва з 13:00 до 13:45