Проставлення апостиля
Як отримати і що для цього потрібно
Де отримати
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто.Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
Оригінали офіційних документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР, не можуть бути прийняті на території України для проставлення апостиля.
Апостиль може бути проставлено на копіях (фотокопіях) або копіях (фотокопіях) з перекладом цих документів, засвідчених у встановленому порядку на території України.
Формування та/або реєстрація заяв про проставлення апостиля здійснюється шляхом внесення до Електронного реєстру апостилів (далі - Реєстр) відомостей про:
1) компетентний орган, до якого подано заяву;
2) заявника:
для фізичних осіб:
- прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
- реквізити документа, що посвідчує особу заявника (тип, серія (за наявності), номер, дата видачі, ким виданий, строк дії (за наявності);
для юридичних осіб:
- найменування;
- ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України);
- ідентифікаційний (реєстраційний, обліковий) номер (код) в країні реєстрації (для юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства іноземної держави);
- відомості про представника юридичної особи:
-- прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
-- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
-- реквізити документа, що посвідчує особу представника (тип, серія (за наявності), номер, дата видачі, ким виданий, строк дії (за наявності);
-- реквізити документа, що підтверджує повноваження представника (тип, серія (за наявності), номер, дата видачі, ким виданий, строк дії (за наявності), додаткові відомості (за наявності);
3) реквізити документа для проставлення апостиля (тип, серія (за наявності), номер, дата видачі, ким виданий). У разі проставлення апостиля на кількох документах, реквізити документа для проставлення апостиля зазначаються щодо кожного такого документа;
4) абонентський номер мобільного телефона заявника.
Для проставлення апостиля заявник пред’являє посадовій особі територіального органу Міністерства юстиції України, нотаріусу чи посадовій особі Державної архівної служби України документ, що посвідчує його особу (у разі особистого звернення), та подає:
оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
документ про оплату послуги з проставлення апостиля.
У разі звернення заявника з клопотанням про витребування (отримання) документа та проставлення на ньому апостиля, оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копія, засвідчена в установленому порядку, не подається.
У разі коли заявник звільнений від оплати послуг з проставлення апостиля, документ про таку оплату не подається. У разі особистого звернення такий заявник пред’являє посадовій особі територіального органу Міністерства юстиції України, нотаріусу чи посадовій особі Державної архівної служби України документ, що підтверджує право на звільнення від оплати послуг з проставлення апостиля, з якого відповідною посадовою особою, нотаріусом виготовляється копія та долучається до поданої заяви про проставлення апостиля. Якщо звернення заявника надіслано поштовим зв’язком, копія документа, що підтверджує право на звільнення від оплати послуг з проставлення апостиля, повинна бути засвідчена в установленому порядку.
Заява формується та реєструється виключно за наявності документа про оплату послуги з проставлення апостиля.
У разі виявлення помилки в апостилі заявник звертається до територіального органу Міністерства юстиції України, нотаріуса чи Державної архівної служби України, до яких було подано документи для проставлення апостиля, з відповідною заявою, яка приймається у порядку, передбаченому для заяви про проставлення апостиля. До заяви додається документ з проставленим апостилем.
У разі підтвердження факту допущення помилки посадовою особою Міністерства юстиції України апостиль та запис про реєстрацію апостиля в Реєстрі анулюється.
Новий апостиль проставляється відповідно до цього Порядку без оплати послуг за його проставлення.
Відомості про проставлений апостиль надаються з використанням програмних засобів Реєстру.
Відомості про проставлений апостиль з відображенням документа чи сканованої копії документа (для документа, створеного в паперовій формі), на якому проставлено такий апостиль, надаються безоплатно за допомогою веб-сайту Мін’юсту, зокрема через QR-код, що розміщений під апостилем в додаткових відомостях, з можливістю подальшого їх завантаження.
Пошук відомостей про проставлений апостиль на веб-сайті Мін’юсту здійснюється за сукупністю відомостей про його реєстровий номер, дату проставлення та контрольний код перевірки апостиля, що розміщений під апостилем в додаткових відомостях.