Проставлення апостиля
Як отримати і що для цього потрібно
Де отримати
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто.Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
Оригінали офіційних документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР, не можуть бути прийняті на території України для проставлення апостиля.
Апостиль може бути проставлено на копіях (фотокопіях) або копіях (фотокопіях) з перекладом цих документів, засвідчених у встановленому порядку на території України.
Заяву про проставлення апостиля може подати будь-яка особа за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу громадянина України, національного паспорта іноземця або документа, що посвідчує особу іноземця.
Документом, що підтверджує внесення плати, є квитанція, видана банком, платіжне доручення з відміткою банку, квитанція з платіжного термінала, квитанція (чек) поштового відділення зв’язку.
Внесення до Електронного реєстру апостилів (далі - Реєстр) запису про апостиль здійснюється в разі відсутності підстав для відмови у проставленні апостиля і підтверджується написом “Внесено до Електронного реєстру апостилів: (адреса Інтернет-ресурсу)”, розміщеним під апостилем.
У разі виявлення помилки в тексті апостиля заявник звертається до Мін'юсту з пред’явленням оригіналу апостиля, в якому допущено помилку. Після надходження заяви про допущення помилки Мін'юст перевіряє відповідність відомостей, що містяться в Реєстрі, інформації, наведеній у заяві. У разі підтвердження такого факту апостиль та запис про реєстрацію в Реєстрі анулюються.
Проставлення апостиля і внесення нового запису до Реєстру у зв’язку з виявленням помилки проводиться безоплатно.
Будь-яка особа має право на доступ до відомостей Реєстру про проставлений апостиль безоплатно через вебсайт, що ведеться адміністратором Реєстру, за посиланням https://apostille.minjust.gov.ua/.