Паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм особі, яка набула громадянства України

Ідентифікатор послуги
00286
Строк
20 днів (робочі)
Вартість
Безкоштовно
Повна назва
Оформлення і видача паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм особі, яка набула громадянства України
Інформація про послугу
Особі, яка досягнула 14-річного віку або набула громадянства України, потрібно отримати паспорт. Для цього потрібно звернутись до територіального органу/територіального підрозділу ДМС/центру надання адміністративних послуг/державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, або його відокремленого підрозділу із відповідним пакетом документів.

Як отримати і що для цього потрібно

Де отримати
Територіальний підрозділ ДМС
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника.
Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Довідка про реєстрацію особи громадянином України
Посвідчення про взяття на облік бездомної особи (для бездомної особи)
Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщеної особи)
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон
Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття зазначеного номера)
Довідка про реєстрацію місця проживання/зняття з реєстрації місця проживання
Свідоцтва про народження дітей (за наявності)
Документ, що підтверджує реєстрацію/розірвання шлюбу (за наявності)
Документи, що підтверджують зміну прізвища, імені або по батькові (за наявності)
Письмова заява (довільної форми) (у разі необхідності написання прізвища або / та ім’я латинськими літерами відповідно до написання у раніше виданих на ім’я особи документах)
Умови і випадки надання

Підставою для отримання адміністративної послуги є набуття громадянства України та досягнення 14 річного віку. 


У разі набуття громадянства України та досягнення 14–річного віку громадянин України з метою подання документів та заяви-анкети для оформлення паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм вперше звертається особисто відповідно до зареєстрованого місця проживання до територіального підрозділу ДМС. 


Якщо особа визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, документи та заява-анкета подаються одним із її законних представників (одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників). 


Якщо місце проживання особи не зареєстровано, документи та заява-анкета подаються до територіального підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання в Україні, або за останнім зареєстрованим місцем проживання. 


Внутрішньо переміщена особа подає документи та заяву-анкету до територіального підрозділу ДМС за місцем проживання, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 


Бездомна особа подає заяву-анкету та документи до територіального підрозділу ДМС за місцем майбутньої реєстрації її місця проживання. 


 Якщо особа, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, документи подаються через уповноважену особу адміністрації відповідної установи чи закладу до територіального підрозділу ДМС за місцем розташування адміністрації відповідної установи або закладу. 


Для подання документів особою, яка у зв’язку з тривалим розладом здоров’я не може пересуватися самостійно, за зверненням такої особи або її законного представника, оформленим у письмовій формі, здійснюється виїзд працівника територіального підрозділу ДМС за місцем проживання особи або за місцем перебування особи у закладі охорони здоров’я.


Заява-анкета оформлюється та подається за встановленим зразком https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/78/f436841n67.doc .


До заяви-анкети також додається довідка про реєстрацію особи громадянином України згідно з формою 44, затвердженою наказом МВС № 715 від 16.08.2012, та документ, до якого вона видана.


Також додається довідка про реєстрацію місця проживання особи або довідку про зняте місце проживання (за зразками наведеними у додатках 13, 16 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ № 207 від 02.03.2016) або довідка про реєстрацію місця проживання (видану до 04.04.2016 за зразком наведеним у додатку 11 до Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних документів, затвердженого наказом МВС від 22.11.2012 № 1077). Якщо особа не була зареєстрована на території України довідка про реєстрацію місця проживання не надається.


Особам, які набули громадянства України за кордоном, потрібно також подати паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Результат та способи отримання результату
Видача паспорта громадянина України
Відмова у видачі чи оормленні паспорта громадянина України
Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника.

Строк та вартість надання послуги

Звичайне надання
Адміністративний збір
Безоплатне надання
Строк надання
20 днів (робочі)

Куди звернутися, якщо відмовлено у наданні послуги?

Підстави для відмови у наданні послуги
Особа вже отримала паспорт (у тому числі паспорт зразка 1994 року), який є дійсним на день звернення
Особа не є громадянином України
За видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта
Дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію
Особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта
Скаргу може подавати: оскаржувач, представник оскаржувача
Органи, до яких оскаржується
Територіальний орган Державної міграційної служби України
Адміністративний (позасудовий) порядок оскарження
Територіальний орган Державної міграційної служби України
Спосіб подання скарги:
Електронною поштою
Поштовим зв’язком (рекомендованим листом з описом вручення)
Особисто (письмова скарга)
Строк для подання скарги: У порядку, передбаченому Законом Україні «Про звернення громадян» (1 рік, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням)
Граничний строк розгляду скарги: У порядку, передбаченому Законом Україні «Про звернення громадян» (1 місяць від дня надходження. Якщо в місячний термін розглянути скаргу неможливо – строк може бути подовжено, при цьому загальний термін розгляду скарги не може перевищувати 45 днів)
У скарзі має бути зазначено:
Повне найменування (ім’я) оскаржувача, його місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника оскаржувача, якщо скарга подається представником
Зміст оскаржуваного рішення, дій чи бездіяльності та норми законодавства, які порушено, на думку оскаржувача
Викладення обставин, якими оскаржувач обґрунтовує свої вимоги
Вимоги оскаржувача
Підпис оскаржувача або його представника із зазначенням дати складання скарги
Відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання
До скарги додаються: Засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують факт порушення прав оскаржувача, У випадку оскарження представником - довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника оскаржувача
Посилання на нормативно-правові документи:
Окружний адміністративний суд
Судовий порядок оскарження
Спосіб подання позовної заяви: Подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Строк для подання позовної заяви: Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.
Строк розгляду позовної заяви: Суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку. Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
В позовній заяві зазначаються:
найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб’єкта владних повноважень;
зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;
відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб’єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;
власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості стосовно представника.
До позовної заяви додається: документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Інші додатки: У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

Часті питання та відповіді

Який строк дії паспорт громадянина України у формі картки?
- особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається строком дії на 4 роки. - особам, яким виповнилося 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається строком дії на 10 років.
Чи обов’язково мені змінювати отримані з паспортом у формі картки ПІН та ПАК коди?
Під час отримання паспорта у формі картки особа, на ім’я якої оформлено паспорт, зобов’язана змінити початкові значення ПІН1/ПАК1 та ПІН2/ПАК2 власними комбінаціями цифр, а надалі - забезпечити конфіденційне зберігання цієї інформації.
Що робити, якщо я забув свої ПІН- та ПАК-коди?
Якщо особа, на ім’я якої оформлено паспорт, не пам’ятає ПІН1 або ПІН2, їх можливо розблокувати (змінити) за допомогою ПАК1 або ПАК2 відповідно. У випадку, якщо власник паспорта у формі картки не пам’ятає своїх ПІН та ПАК кодів, але бажає користуватися паспортом у повному обсязі, йому необхідно звернутися до будь-якого територіального органу або територіальному підрозділу ДМС, ЦНАП, Паспортний сервіс ДП «Документ» із заявою про обмін паспорта у зв’язку з непридатністю для подальшого використання.
Що робити, якщо виявлено інформацію про визнання недійсним паспорта громадянина України?
Здійснити перевірку за базою недійсних документів можливо на офіційному веб-сайті Державної міграційної служби України у сервісі «Перевірка недійсних документів» за посиланням https://nd.dmsu.gov.ua/. Звертаємо увагу, що дані надаються з інформаційною метою, сервіс не надає юридичного підтвердження статусу документа. У разі необхідності офіційного підтвердження відповідної інформації, особі необхідно особисто звернутися з оригіналом документа до територіального підрозділу ДМС, який здійснив оформлення документа, або до територіального підрозділу ДМС відповідно до зареєстрованого місця проживання.
Що робити, коли паспорт у формі картки втрачено (викрадено) або він підлягає обміну?
Негайно звернутися до найближчого територіального органу або підрозділу ДМС (незалежно від місця реєстрації) та подати відповідну заяву. Також заяву можна подати у будь-якому ЦНАП (за умови наявності технічної можливості оформлення біометричних документів) або Паспортному сервісі.
Яка інформація вноситься до паспорта громадянина України у формі картки?
До паспорта громадянина України у формі картки вноситься така інформація: назва держави; назва документа; ім’я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; номер документа; дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа; уповноважений суб’єкт, що видав документ (код); місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи. До безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті вноситься наступна інформація: інформація, зазначена в зоні візуальної перевірки паспорта; додаткова змінна інформація (про місце проживання, про шлюб і розірвання шлюбу, про зміну імені, у разі наявності - інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття зазначеного номера та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу). У разі наявності повідомлення про відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у відповідному полі проставляється слово “відмова”. У разі відсутності інформації відповідне поле не заповнюється; біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук (за згодою особи); засоби електронного цифрового підпису (у разі оформлення паспорта особі, яка досягла 18-річного віку) та засоби шифрування в порядку, встановленому законодавством. Інформація вноситься до безконтактного електронного носія відповідно до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.
Чи можу я користуватись паспорт у формі картки якщо не пам’ятаю ПІН та ПАК коди?
Навіть коли доступ до безконтактного електронного носія (чіпу) заблоковано, паспорт у формі картки не втрачає чинності і нею можна користуватися протягом терміну дії. Блокування доступу до чіпу відбувається автоматично у разі неправильного введення ПІН1/ПІН 2 (тричі підряд) та ПАК1/ ПАК2 (після 10 спроб). У цьому випадку використання паспорта-картки буде частково обмеженим - без можливості здійснення операцій зчитування та внесення (або зміни) інформації на чіп паспорта у формі картки.

Нормативна база

Нормативні документи, що регулюють надання послуги:
Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" ст. 6, 7 Закон України "Про громадянство України" ст. 5 Закон України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" ст. 13-21 Постанова КМУ від 26.11.2014 №669 "Про затвердження Порядку отримання, вилучення з Єдиного державного демографічного реєстру та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи" Постанова КМУ від 25.03.2015 №302 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" Наказ ЦОВВ від 18.10.2019 №875 "Про затвердження Вимог до відцифрованого образу обличчя особи, фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та фотографічного зображення на них" Наказ ЦОВВ від 16.08.2016 №816 "Про затвердження Порядку провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання" Наказ ЦОВВ від 16.08.2012 №715 "Про затвердження зразків документів, які подаються для встановлення належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, та журналів обліку" Наказ ЦОВВ від 26.11.2014 №1279 "Про затвердження зразка заяви-анкети для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру"