Реєстрація народження дитини
Як отримати і що для цього потрібно
Де отримати
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника письмово або усно.Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
При народженні дитини батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Невиконання цього обов'язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Порядок реєстрації народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.
Одним із документів, що підтверджують факт народження є: документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини (медичне свідоцтво про народження, лікарське свідоцтво про перинатальну смерть); медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я; медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я – у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я; документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини та медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, довідка з місця проживання дитини – у разі державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше; документ, виданий компетентним суб’єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України; рішення суду про встановлення факту народження.
На період воєнного стану для того щоб зареєструвати дитину, необхідно звернутися до найближчого працюючого відділу ДРАЦСу населенного пункту, де немає активних бойових дій.
Державна реєстрація народження дитини здійснюється лише за умови пред'явлення Медичного свідоцтва про народження за формою № 103/о. Цей документ видається пологовим будинком або іншою установою охорони здоров'я, де були прийняті пологи. Якщо ж дитина народилася поза межами пологового будинку, то необхідну форму про перебування новонародженого під наглядом видає лікувальний заклад, куди має звернутися мати.
Якщо медичний працівник не зможе видати породіллі медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), медпрацівнику дозволено виписати довідку довільної форми у двох екземплярах. Один із яких передається матері, а другий — на зберігання до медзакладу. Виписана довідка в період дії воєнного стану вважається документом, що підтверджує факт народження дитини та прирівнюється до заповненого Медичного свідоцтва про народження (форма N 103/о).
Отримавши паперову форму № 103/о, можна звертатися до органів ДРАЦСу для реєстрації новонародженого. Там або внесуть запис про народження до державного реєстру, або (якщо доступу до реєстру немає) видадуть паперову форму про держреєстрацію, а до електронного реєстру внесуть відомості протягом 5 робочих днів.