Відшкодування витрат українських авіаперевізників в період локдаунів
Як отримати і що для цього потрібно
Де отримати
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).Хто може звернутися: юридична особа, фізична особа-підприємець
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
З метою отримання бюджетних коштів українські авіаперевізники до 10 грудня 2021 р. подають до Мінінфраструктури заявку за формою: https://bit.ly/3dkkeRb та підтвердні документи з розрахунками про здійснення порожнього міжнародного рейсу з України та понесені витрати за відповідний рейс в період запровадження обмежувальних протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню на території України COVID-19.
Документом, що підтверджує здійснення порожнього міжнародного рейсу з України, є належним чином завірена копія оформленого завдання на політ.
Документами, що підтверджують понесені витрати за відповідний рейс є належним чином завірені копії рахунка-фактури (invoice), договору на виконання робіт/послуг, акта здачі-приймання (товарів, робіт, послуг), квитанції про сплату коштів, платіжного доручення, видаткової накладної, витягу з відомості про виплачену заробітну плату.
На підставі поданих заявок українських авіаперевізників Мінінфраструктури протягом 10 календарних днів наказом затверджує розподіл бюджетних коштів та в межах наявних бюджетних асигнувань (з урахуванням пропорційного розподілу відповідно до заявок, якщо загальна сума, яка підлягає відшкодуванню, більша ніж передбачено бюджетною програмою) проводить розрахунки з авіаперевізником щодо відшкодування витрат.
У разі наявності заборгованості українського авіаперевізника з аеронавігаційного обслуговування перед Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, з аеропортового обслуговування в Державному підприємстві “Міжнародний аеропорт “Бориспіль”, Державному підприємстві “Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького”, з державних зборів до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях бюджетні кошти, які повинні бути йому відшкодовані, можуть бути спрямовані лише на погашення заборгованості до кінця поточного бюджетного року.
З метою отримання бюджетних коштів український авіаперевізник за своїм місцезнаходженням відкриває в органі Казначейства окремий рахунок за субрахунком 3553 “Рахунки інших клієнтів Казначейства”.