Визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій
Як отримати і що для цього потрібно
Де отримати
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).Хто може звернутися: фізична особа, юридична особа, фізична особа-підприємець
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
Прийняття рішень з питань визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій здійснюється Національною комісією з реабілітації за поданням регіональних комісій з реабілітації на підставі обґрунтованих пропозицій регіональної комісії, які разом із заявою заявника, іншими документами, матеріалами та доказами (оригіналами або копіями), що досліджувалися під час попереднього розгляду, протоколом засідання регіональної комісії, а також електронною копією обґрунтованих пропозицій надсилаються регіональною комісією.
Заява подається за вибором заявника до регіональної комісії за місцем проживання заявника - фізичної особи, місцезнаходженням заявника - юридичної особи або місцем зберігання архівних кримінальних справ, носіїв архівної інформації репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, інших архівних документів, у яких міститься інформація про здійснення репресій.
Під час розгляду обґрунтованих пропозицій та матеріалів щодо осіб, Національна комісія за пртреби витребовує інформацію, документи та матеріали або може залучати осіб, які володіють спеціальними знаннями, чи окремих фахівців для з’ясування обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Загальний строк розгляду та прийняття рішень з питань визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій не може перевищувати трьох місяців з дня подання заяви до регіональної комісії. У разі необхідності строк розгляду та прийняття рішення може бути подовжений рішенням відповідної комісії, але не більш як на один місяць.
Рішення Національною комісією з реабілітації вручається (надсилається) заявнику протягом 15 робочих днів з дня прийняття. Засвідчені копії висновку та рішення Національної комісії у строк не пізніше 3 робочих днів з дня прийняття вручаються (надсилаються) Українському інституту національної пам’яті. Український інститут національної пам’яті засвідчену копію рішення Національної комісії надсилає Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям відповідно.