Перерахунок пенсії
Як отримати і що для цього потрібно
Де отримати
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://portal.pfu.gov.ua/, https://diia.gov.ua/services/pererahunok-pensiyi.Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
Заява на індивідуальний перерахунок пенсії подається у зв'язку з:
- виїздом на постійне місце проживання за кордон;
- поновленням виплати пенсії;
- виплатою частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні;
- доплатою пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік такої довіреності.
Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам проводиться з урахуванням не менш як 24-х місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Перерахунок проводиться із заробітної плати, з якої обчислена пенсія.
Для перерахунку пенсії заявник може звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України, подати заяву онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду: portal.pfu.gov.ua або за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг Портал Дія за посиланням: https://diia.gov.ua/services/pererahunok-pensiyi
Щойно рішення про перерахунок пенсії буде ухвалено, на електронну пошту надійде сповіщення. Завантажити та роздрукувати рішення можна в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Отримані документи.
У разі якщо особа звертається особисто до територіальних органів Пенсійного фонду України заява оформлюється за встановленою формою: https://bit.ly/31jdMY1
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
За відсутності зазначених вище документів для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.
У разі перерахунку пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плани) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсіЇ, до заяви також додаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року за формами https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/64/f428759n268.doc та https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/64/f428759n267.doc .