Посвідчення члена екіпажу не може бути використано на території України громадянином України, якому його оформлено, для вчинення правочинів та здійснення приватних поїздок за кордон, не пов'язаних з виконанням службових обов'язків
У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими посвідчення підлягає обміну (крім закінчення строку дії посвідчення), документи для його обміну подаються протягом місяця з дати настання таких обставин (подій).
Ні. Видача посвідчення особі, на ім’я якої його оформлено, здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу, та підтверджується її підписом в заяві-анкеті.
Під час видачі посвідчення проводиться процедура верифікації, перевірка інформації про особу, на ім’я якої оформлено посвідчення, шляхом її зчитування з безконтактного електронного носія.
У разі закінчення строку дії посвідчення документи для його обміну можуть бути подані до закінчення цього строку. У такому випадку посвідчення після прийому документів повертається та надається особою, на ім’я якої оформлюється посвідчення, під час отримання нового посвідчення.
У разі зміни місця роботи або службових обов'язків чи припинення членом екіпажу льотної роботи його посвідчення члена екіпажу, у разі закінчення строку дії посвідчення, а також у разі смерті особи, а також у разі припинення діяльності експлуатанта (анулювання сертифіката експлуатанта), за поданням якого його оформлено та видано, крім випадку, коли посвідчення не підлягає обміну, керівник експлуатанта забезпечує в місячний строк повернення Державіаслужбі таких посвідчень.
Ні. Відцифровані відбитки пальців рук особи вносяться до Єдиного державного демографічного реєстру у разі оформлення посвідчення члена екіпажу, які вносяться
до безконтактного електронного носія, який імплантовано у посвідчення, що відповідає вимогам нормативних документів у сфері технічного та криптографічного захисту інформації в Україні.
1. Паспорт громадянина України
2. Довідка про реєстрацію місця проживання, у разі пред’явлення паспорта громадянина України у формі картки
3. Свідоцтво авіаційцного персоналу, чинне на момент пред'явлення, а також додаток до нього (за наявності)
4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон або інший документ (у разі необхідності написання прізвища або/та імені латинськими літерами відповідно до написання у раніше виданих на ім’я особи документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку)
Експлуатант має право звернутися до Державіаслужби повторно щодо видачі посвідчення в разі зміни або усунення обставин, у зв’язку з якими відмовлено в оформленні чи видачі посвідчення.
Ні. Після оформлення особі посвідчення члена екіпажу у зв’язку з обміном її попереднє посвідчення вилучається та анулюється, після чого списується та знищується.
Замість втраченого або викраденого посвідчення після встановлення факту видачі такого посвідчення особі, яка заявила про втрату або викрадення, Державіаслужба оформлює нове посвідчення за умови надання документів передбачених пунктами 13, 37 та відповідно до вимог передбачених пунктом 38 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення посвідчення члена екіпажу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 № 622.
У разі втрати або викрадення посвідчення на території України особа зобов’язана негайно повідомити командирові повітряного судна, членом екіпажу якого вона є, керівникові експлуатанта, а в разі викрадення - також органові Національної поліції.
Про факт втрати або викрадення посвідчення керівник експлуатанта негайно повідомляє Державіаслужбі.
Про втрату або викрадення посвідчення за кордоном особа зобов’язана повідомити компетентним органам іноземної держави та найближчій закордонній дипломатичній установі України.
Посвідчення члена екіпажу видається на п'ять років.
Відповідно до пункту 16 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення посвідчення члена екіпажу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 № 622, до заяви-анкети про внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у звязку з оформленням посвідчення члена екіпажу вносяться дані про реєстрацію місця проживання (область, район, місто/населений пункт, вулиця/площа/провулок, номер будинку, корпусу, квартири/кімнати).
Ні. Таке посвідчення визнане недійсним.
Державіаслужба протягом доби з моменту отримання від експлуатанта інформації про втрату або викрадення посвідчення вносить її до Єдиного державного демографічного реєстру, інформує Адміністрацію Державної прикордонної служби України та Інтерпол про те, що посвідчення визнане недійсним.
У разі виявлення посвідчення, що заявлене втраченим або викраденим, керівник експлуатанта, за поданням якого оформлено та видано посвідчення, протягом доби повідомляє Державіаслужбі та забезпечує його повернення.
Посвідчення члена екіпажу дає право особі, якій його оформлено, на виїзд з України і в'їзд в Україну з метою виконання службових обов'язків.
До Єдиного державного демографічного реєстру вносяться відцифровані відбитки вказівних пальців рук особи. У разі пошкодження, відсутності вказівного пальця руки або відсутності можливості через якість отриманого графічного зображення відцифрованого відбитка (відбитків) пальця (пальців) рук (руки) особи ідентифікувати її беруться парні відбитки інших пальців рук або два будь-які відбитки пальців руки, про що зазначається в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру.
У разі відсутності можливості через якість отриманого графічного зображення відцифрованих відбитків усіх пальців рук особи ідентифікувати її відцифровані відбитки пальців рук не отримуються, про що складається акт, який затверджується керівником відповідного підрозділу Державіаслужби, та зазначається в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру. Зазначений акт сканується засобами Реєстру та додається до заяви-анкети.
Кожна особа, персональні дані якої (інформація про яку) внесені до Реєстру, має право на безоплатне отримання довідки про внесення інформації до Реєстру та видані документи, а також від Державіаслужби повідомлення про кожен випадок звернення щодо передачі інформації про неї з Реєстру.
Видача довідки здійснюється в паперовій або в електронній формі.
Особа або її законний представник під час подання заяви про видачу довідки у паперовій формі особисто пред’являє посадовій особі уповноваженого суб’єкта документ.
Заява може бути подана особою в електронній формі із застосуванням власного електронного цифрового підпису через Єдиний державний портал адміністративних послуг.
У разі оформлення посвідчення члена екіпажу з порушенням вимог законодавства (підроблення, невідповідність даних, зазначених у посвідченні, даним, що містяться у базі даних Єдиного державного демографічнорго реєстру та інформаційних баз, що перебувають у власності Державіаслужби) керівник експлуатанта проводить службове розслідування, за результатами якого складається у двох примірниках висновок, який надсилається Державіаслужбі. Перший примірник висновку зберігається в експлуатанта, другий - в структурному підрозділі Державіаслужби.
Відцифровані відбитки пальців рук особи зберігаються в Єдиному державному демографічному реєстрі до моменту видачі документа особі. Про факт видачі документа в Єдиному державному демографічному реєстрі робиться відповідна відмітка. Після проставлення відмітки відцифровані відбитки пальців рук вилучаються та знищуються з відомчої інформаційної системи Державіаслужби з інформуванням про це Головного обчислювального центру Реєстру, який вилучає та знищує такі відбитки з Реєстру.
Уповноважені посадові особи Державного центру персоналізації документів, Головного обчислювального центру Реєстру та Державіаслужби складають електронні акти вилучення відповідно з Державного центру персоналізації документів, Реєстру та відомчої інформаційної системи Державіаслужби, а також електронні акти знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи.
Після вилучення та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи в Реєстрі зберігаються їх шаблони, які використовуються з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну передбачених Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” документів.
Внесена до Реєстру інформація є конфіденційною. Нерозголошення конфіденційної інформації гарантується державою. Збирання, зберігання, використання та захист інформації, що міститься у Реєстрі, здійснюються відповідно до закону.
Надання інформації, відомостей або інших персональних даних про особу, що містяться у Реєстрі, здійснюється виключно у випадках, передбачених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини або за згодою самої особи.
До безконтактного електронного носія, який імплантовано у посвідчення, що відповідає вимогам нормативних документів у сфері технічного та криптографічного захисту інформації в Україні, вноситься:
1) інформація, що міститься в зоні візуальної перевірки посвідчення;
2) біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис, відцифровані відбитки пальців рук особи);
3) дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії.
Інформація вноситься до безконтактного електронного носія відповідно до вимог законодавства та рекомендацій документа IКАО Doc 9303.
Посвідчення члена екіпажу є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Особа, стосовно якої громадянство України припинено відповідно до Закону України “Про громадянство України”, зобов’язана у порядку та строки, встановлені законодавством про громадянство, повернути посвідчення Державіаслужбі, а у разі, коли така особа проживає за кордоном, - закордонній дипломатичній установі України.
У разі оформлення посвідчення члена екіпажу у звичайному режимі протягом 20 робочих днів розмір плати (адміністративного збору) становить 1207 грн. 88 коп.
У разі оформлення протягом 7 робочих днів розмір плати (адміністративного збору) становить 1395 грн. 76 коп.