Надання статусу особи, депортованої за національною ознакою
Як отримати і що для цього потрібно
Де отримати
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
Уповноваженим органом, на який покладається підготовка документів, необхідних для отримання статусу особи, депортованої за національною ознакою, є районна, районна у м. Києві держадміністрація, виконавчий орган міської ради міста обласного значення, районної у місті ради (у разі її утворення) .
Для отримання статусу особи, депортованої за національною ознакою, особа, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, або її законний представник подає за місцем проживання чи місцем перебування такої особи до уповноваженого органу заяву про надання зазначеного статусу та перелік необхідних документів.
Документами, які подаються до заяви і підтверджують належність до числа осіб, депортованих за національною ознакою можуть бути:
архівна довідка щодо примусового виселення особи до спецпоселення на підставі рішень, прийнятих органами державної влади колишнього СРСР або союзних республік;
довідка про реабілітацію жертви політичних репресій;
довідка про строки перебування під наглядом з обмеженням прав і свобод на території спецпоселень;
довідка про те, що особу взято на облік як раніше депортовану з Криму особу або як нащадка такої особи.
У разі подання заяв особами, які народилися в сім’ях осіб, депортованих за національною ознакою, додатково подаються:
документи, що підтверджують факт установлення родинних відносин з особою, депортованою за національною ознакою;
документи, що підтверджують факт народження у сім’ях депортованих осіб до моменту їх повернення в місця постійного проживання, але не пізніше набрання чинності Законом України “Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”.
Посадова особа перед реєстрацією заяви проводить співбесіду з особою, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, або її законним представником та заповнює облікову картку особи, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Після проведення співбесіди особа, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, або її законний представник ознайомлюється з обліковою карткою та підписує її.
Мінсоцполітики не пізніше ніж протягом трьох місяців від дати реєстрації заяви особи, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, надсилає уповноваженому органу рішення про надання статусу особи, депортованої за національною ознакою (разом з бланком посвідчення), або відмову в його наданні з обґрунтуванням причин такої відмови.
У разі прийняття рішення про надання заявнику статусу депортованої особи їй видається посвідчення, зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України. За видачу посвідчення та здійснення заходів для встановлення факту депортації плата з осіб не справляється.
У разі прийняття рішення про відмову Мінсоцполітики одночасно повідомляє про це особі.
Особа може бути позбавлена статусу депортованої у разі: набуття громадянства іншої держави; вибуття на постійне місце проживання за межі України; надання неправдивих відомостей, на підставі яких їй було надано статус депортованої.